Ugrás a tartalomhoz

  • A KSH jelenti, 2011/12

    2011-ben hazánk bruttó hazai terméke - a KSH és az Ecostat közös, korlátozott információs bázisra épülő gyorsbecslése szerint - 1,7%-kal emelkedett. A szektorok közül a mezőgazdaság kibocsátása 10%-kal, az iparé 5,4%-kal haladta meg a 2010. évi szintet. Az építőipar teljesítménye ezzel szemben 7,8%-os csökkenést mutat, amelyen belül az épített lakások száma 39%-kal esett vissza.
  • A KSH jelenti, 2011/11

    2011. január-novemberben az ipari termelés 5,6%-kal haladta meg az egy évvel korábbit, az építőipar teljesítménye ezzel szemben 8,8%-kal csökkent. A külkereskedelmi termékforgalom első tizenegy havi, euróban számított értéke 12%-kal múlta felül a bázisidőszaki szintet, a kiskereskedelmi forgalom volumene változatlan maradt, a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma pedig 1,3%-kal mérséklődött.
  • A KSH jelenti, 2011/10

    Hazánk első három negyedéves bruttó hazai terméke 1,8%-kal volt magasabb az egy évvel korábbinál, a harmadik negyedévben a növekedés 1,4%-ot tett ki. A szektorok közül a mezőgazdaság első kilenc havi hozzáadott értéke 27%-kal, az ipar január-októberi időszakra számított bruttó kibocsátása 5,8%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. Az építőipar teljesítménye ezzel szemben 10%-kal csökkent.
  • A KSH jelenti, 2011/9

    Hazánk első három negyedéves bruttó hazai terméke 1,8%-kal volt magasabb az egy évvel korábbinál, a harmadik negyedévben a növekedés 1,4%-ot tett ki. A szektorok közül az ipar január-szeptemberi időszakra számított bruttó kibocsátása 6,2%-kal haladta meg az egy évvel korábbit, a külkereskedelmi termékforgalom euróban számított értéke 14%-kal múlta felül a bázisidőszaki szintet. Az építőipari termelés 11%-kal csökkent, az új lakások száma 38%-kal esett vissza.
  • A KSH jelenti, 2011/8

    Az ipar január-augusztusi időszakra számított bruttó kibocsátása 6,7%-kal volt magasabb, mint tavaly ugyanakkor, a külkereskedelmi termékforgalom euróban számított értéke 15%-kal haladta meg a 2010. azonos időszaki szintet. Az építőipari termelés 11%-kal visszaesett. A kiskereskedelmi forgalom gyakorlatilag stagnált, a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 2,1%-os mérséklődést mutatott.
  • A KSH jelenti, 2011/7

    Hazánk első féléves gazdasági teljesítménye 1,9%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. A szektorok közül az ipar január-júliusi időszakra számított bruttó kibocsátása 7,0%-kal volt magasabb, mint tavaly ugyanakkor, a külkereskedelmi termékforgalom euróban számított értéke mintegy 16%-kal haladta meg a 2010 azonos időszaki szintet. Az építőipari termelés 11%-kal visszaesett.
  • A KSH jelenti, 2011/6

    A világgazdasági folyamatokkal összhangban hazánk második negyedéves gazdasági növekedése alacsonyabb volt, mint az azt megelőző negyedévek során. Az előzetes gyorsbecslés szerint a második negyedévben másfél, a félév egészét tekintve pedig 2,0%-kal volt magasabb a gazdasági teljesítmény az egy évvel korábbival összehasonlítva. Az első féléves ipari termelés 8,1%-kal, a külkereskedelmi termékforgalom euróban számított értéke közel 17%-kal haladta meg a 2010. azonos időszaki szintet.
  • A KSH jelenti, 2011/5

    Az év első öt hónapjában az ipari termelés volumene 10%-kal nőtt, a külkereskedelmi termékforgalom euróértéke mintegy ötödével bővült, az áruforgalmi aktívum tovább emelkedett. Az építőipari termelés 8%-kal csökkent. A kereskedelmi szálláshelyek forgalma 4%-kal nőtt, a kiskereskedelem volumene stagnált. A születések január-májusi száma 10%-kal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál, az ország május végi népességszáma 9 millió 969 ezer főre becsülhető.
  • A KSH jelenti, 2011/4

    A legfrissebb rendelkezésre álló április-májusi adatok a legtöbb vonatkozásban az első negyedéves irányzatok folytatódását jelzik. Az év első négy hónapjában az ipari termelés volumene 11%-kal nőtt, a külkereskedelmi termékforgalom euróértéke mintegy ötödével bővült, az áruforgalmi aktívum tovább emelkedett. Az építőipari termelés közel tizedével esett vissza. A kereskedelmi szálláshelyek forgalma 8%-kal nőtt, a kiskereskedelem volumene valamelyest mérséklődött.
  • A KSH jelenti, 2011/3

    Az I. negyedévben a bruttó hazai termék - az előzetes gyorsbecslés szerint - 2,4%-kal növekedett az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi termékforgalom élénkülése tovább folytatódott: a kivitel euróértéke 23%-kal, a behozatalé 22%-kal nőtt. Az exportértékesítés emelkedésének következtében az ipari termelés 12%-kal haladta meg az egy évvel korábbi szintet, míg az építőipari termelés 7,0%-kal csökkent.
  • A KSH jelenti, 2011/2

    2011 első hónapjaiban a legtöbb gazdasági mutatószám az előző évi irányzatok folytatódását jelzi. Az év első két hónapjában az ipari termelés volumene 14%-kal emelkedett, miközben a külkereskedelmi termékforgalom adatai mind az export, mind az import tekintetében jelentős élénkülésről tanúskodnak: a kivitel euróértéke 27%-kal, a behozatalé 25%-kal nőtt. Az építőipari termelés 3,9%-kal maradt el az egy évvel korábbitól.
  • A KSH jelenti, 2011/1

    A legfrissebb rendelkezésre álló, 2011. január-februári adatok a legtöbb vonatkozásban az előző évi irányzatok folytatódását jelzik. Az év első hónapjában az ipari termelés volumene 13%-kal, a külkereskedelmi termékforgalomban a kivitel euróértéke 26%-kal, a behozatalé 30%-kal nőtt, az áruforgalmi mérleg 401 millió eurós aktívumot mutatott. Az építőipari termelés 4,2%-kal elmaradt az egy évvel korábbitól.
  • A KSH jelenti, 2010/12

    A KSH és az Ecostat közös gyorsbecslése szerint a bruttó hazai termék a IV. negyedévben 2,0, az év egészében 1,2%-kal bővült. A növekedés hajtóerejét jelentő ipari termelés 10,5%-kal nőtt, a külkereskedelemben a termékkivitel értéke 21, a behozatalé 19%-kal bővült, az áruforgalmi aktívum 5,6 milliárd euróra emelkedett. Az év átlagában a kereskedelmi szálláshelyek vendégeinek száma 1,9%-kal emelkedett.