Interaktív grafikonok és térképek - Radardiagramok

Az interaktív nyolcszögletű radardiagram a mezőgazdasági számlarendszer (MSZR) termelési számlájából kimutatható éves volumenváltozásokat mutatja be fő termékcsoportok szerint, 2000 és 2013 között.

A radardiagram megmutatja, hogy előző évi árakon számítva milyen mértékben változott negyedévenként a fogyasztás, felhalmozás és a külkereskedelmi forgalom és ezeknek hatására a bruttó hazai termék (GDP) 1995-től napjainkig.

Az interaktív radardiagram a fogyasztói árak változását mutatja be 2000 januárjától, a lakosság vásárlásaiban fontos szerepet betöltő termékekből és szolgáltatásokból képzett kiadási főcsoportok szerinti bontásban.

Az interaktív radardiagram a háztartások egy főre jutó összes fogyasztás volumenének változását mutatja be, 2004-től a tizenkét fő fogyasztási csoportban. Az egyes évek kiadásait 2003. évi árakon hasonlítjuk össze.

A radar diagram 2000-től mutatja be a háztartások egy főre jutó fogyasztási kiadásainak szerkezetét. Az ábra a COICOP (
Classification Of Individual Consumption by Purpose)-nómenkaltúra főcsoportjai szerint jeleníti meg, hogy a háztartások összes fogyasztásából mekkora hányadot képviseltek az egyes tételek, vagyis milyen súlyt képviseltek a lakossági fogyasztásban az élelmiszerre, a lakásfenntartásra stb. fordítottak.

A diagram a környezet terhelésében bekövetkezett változásokat kívánja szemléletesen bemutatni az elmúlt tíz év adataira támaszkodva. A
Környezeti helyzetkép, 2013 című kiadvány minden fejezetéből egy-egy jellemző adatsor került kiválasztásra. A mutatók változását úgy ábrázoljuk, hogy a diagramon a csökkenés jelenti a környezetünk szempontjából történő javulást. Például az ökológiai gazdálkodásba bevont területek növekedése a diagramon csökkenésként jelenik meg, ezt az eredeti index inverzével szemléltetjük.
A diagram a 2000. évi állapothoz képest mutatja a hét indikátor változását és a poligon területének változásával szemlélteti az emberi tevékenység környezetre gyakorolt hatását.
Használati útmutató
Az egyes funkciók megismeréséhez vigye a kurzort a kép fölé.